Статті

«Наша місія — це сподобатись навіть тим, хто не носить прикраси». інтерв’ю із засновницею ювелірного бренду Rimmart Риммою Ушаковою

До створення свого бренду Римма працювала на великому виробництві прикрас, але завжди прагнула новаторських рішень, які не були підтримані керівництвом підприємства. Саме тому Римма й започаткувала свою справу — як би не було складно йти вперед під час пандемії коронавірусу, а потім і повномасштабного вторгнення. 

За освітою Римма — дизайнер інтер`єру, і хоча ця професія ніби й не пов`язана з виробництвом прикрас, але дівчина каже, що в її колекціях помітні її знання інженерних конструкцій та архітектурні рішення.  

З 2019-го, з року заснування rimmart, Римма створює свої прикраси такими, якими й уявляє клієнток бренду: «Я знайшла свій шлях — створюю дорогоцінну красу і ділюся нею з іншими дівчатами. Ювелірні вироби — це наші маленькі візитівки, без яких неможливо уявити довершений образ. Щодня вони дають нам можливість ефективно підносити себе, підкреслюють індивідуальність, зміцнюють нашу впевненість, додають чарівність, яку ми можемо випромінювати».

Шеф-редакторка сайту ELLE.UA Катерина Попова розпитала Римму Ушакову про заснування бізнесу в Україні, про виклики, виробництво і про те, як це — створювати прикраси під час війни. 

Статистика 

Скільки колекцій з моменту заснування ви випустили? 
У нас зараз 6 колекцій, які ми постійно поповнюємо новими прикрасами.

Скільки зйомок за цей час ви зробили?
За цей час було 9 зйомок, без урахування всіх наших предметних зйомок, адже їх було дуже багато. 

Найпопулярніша прикраса вашого бренду? 
Однієї популярної прикраси у нас немає, але найпопулярнішою колекцією за весь час стала одна з основних — колекція Grid.

Скільки годин у середньому ви працюєте щодня?
Поки нам достатньо виділяти по 3-4 години на день, але наше виробництво працює по 8 годин.

Скільки людей працює над брендом rimmart?
Загалом нас 5 людей.

Яка ваша найулюбленіша прикраса rimmart?
Кольє classic — ця прикраса одна з найдорожчих моєму серцю, тому що з нею пов’язана особлива й особиста для мене історія. Є ще одна прикраса, в яку я закохана з першого погляду, — це каблучка/підвіска Grid M.

Про бізнес

Чи легко започаткувати свій fashion-бізнес в Україні?

Я вже працювала в цій сфері та знала багато тонкощів, які відбуваються за лаштунками, тому рішення започаткувати свій бренд не було складним. Для мене стало викликом саме просування бренду. Це виявилось складною задачею — як про нього розказувати та як масштабувати, щоб rimmart відобразив мій окремий особливий всесвіт, без якого я не уявляю себе. Щоб люди, які знайомляться з брендом, відразу відчували бренд таким, яким його уявляла собі я. Звісно, складнощів було дуже й дуже багато, але я точно можу сказати, що воно все того варте! Самій створювати те, від чого отримуєш певну ейфорію, — це кайф! 

Чим ви займалися до того, як запустили rimmart?

Я працювала на виробництві 3D-модельєром ювелірних виробів.

Якби ви могли повернутися на початок кар`єри, ви щось змінили б? 

Напевно, ні. За 4 роки ми набули немало досвіду і зрозуміли, в якому напрямку треба йти саме нам з нашим баченням. Коли ми створювали нашу першу колекцію, ми просто пустили бренд у вільне плавання і з цього почали набувати різний, але такий корисний досвід.

Раніше я могла сказати, що так, тому що перша колекція дуже відрізняється від усіх наступних. Тоді я ще не розуміла, що саме мені хочеться виробляти і яка стилістика мені до вподоби. Але зараз я рада, що все склалося так. Зараз я точно можу сказати, що знайшла той стиль і той дизайн, з яким впевнено йду вперед. 

Які професійні виклики стоять перед вами сьогодні, на вашу думку?

Як і для бізнесу в цілому, один із професійних викликів — це постійний пошук можливостей для розширення бізнесу, а потім робота над помилками. Якщо говорити саме про ювелірні вироби, то надзвичайно важливою є, звісно, якість, яку потрібно витримувати з колекції в колекцію. Ручна робота — це надзвичайна відповідальність. Оскільки 80% наших прикрас виготовляють вручну, ми дуже сильно дбаємо про якість та контролюємо її в кожному виробі.

Розкажіть про найкращі, а також про найскладніші аспекти роботи дизайнера.

Найкраще — це точно про створення нових продуктів! Коли я починаю працювати над новими прикрасами, то завжди думаю: «А чи сподобається це клієнтам так само, як і мені?» Інколи дуже важко витримати баланс між красивою та зручною прикрасою. Це одна з моїх постійних проблем — коли задумана прикраса в голові ідеальна, а потім починаю накидати ескізи, і завжди знаходиться якась проблема: чи не красиво, чи не зручно або ж не зовсім функціонально. Це найкращий та найскладніший аспект у нашій роботі. Але яким би непростим він не був, все одно бачити готовий виріб — це чисте задоволення, після якого ти ще більше починаєш кайфувати від своєї роботи. 

Які три звички допомагають вам довше залишатися в ресурсі? Розкажіть про свій тайм-менеджмент.

Перше — це любов до своєї роботи. Ця любов мене дуже стимулює тримати себе в ресурсі. Друге — це спорт: я не так давно почала грати в теніс, але він вже допомагає мені звільнитися від зайвих думок, які мене відволікають. Третє — це режим дня. Я не планую чітко кожен свій день, але для мене важливо вставати не пізно і розпочинати день у спокої з чашкою кави. 

 rimmart Римма Ушакова

Вести свій бізнес — це досить виснажливо. Що дозволяє вам уникати вигоряння?

Я не стикалась ще з вигорянням і сподіваюсь, що уникну цього в майбутньому. Звісно, буває важко. Особливо коли щось не виходить раз і ще раз — це дуже впливає на весь процес в роботі та на особисту самооцінку. Але попри все, я не можу собі дозволити розслабитись та опустити руки, тому що моя робота — це моє маленьке дитя, яке я точно не можу покинути і яке я дуже люблю. У нас є мета, до якої ми йдемо. 

Про власний бренд rimmart

Розкажіть, як ви вирішили започаткувати власний бренд? На які труднощі натрапляли під час його створення?

Я працювала в ювелірній компанії, що була започаткована ще на початку 2000-х. У компанії було своє власне виробництво, і я створювала для неї моделі прикрас за ескізами. Всі моделі мали класичні дизайни, які ми бачимо на полицях у масмаркеті, всі вони — пережитки минулого.

Це була моя перша робота, час, коли я набиралася досвіду. Процес мене дуже затягнув, і спочатку мені моя робота дуже подобалася, але згодом всі ці прикраси у стилі «радянського союзу» почали мене пригнічувати. Я зрозуміла, що потрібно щось змінювати та робити цікаві, не заїжджені вироби. Я вирішила накидати кілька ескізів від руки, щоб показати керівництву та запропонувати нові, більш сучасні моделі. Керівництву все сподобалося, але у виробництво це не пішло. А я почала у вільний час вигадувати та створювати вироби для себе, а точніше, для моєї першої колекції rimmart.

Перші труднощі — це гроші. Особливо в ювелірному бізнесі. Очевидно, що потрібен стартовий капітал, адже ювелірна сфера — одна з найдорожчих. Коли починаєш працювати з дорогоцінними металами, все стає складнішим, ніж тобі здається спочатку. Наприклад, так у мене було з золотом. Всі знають приблизну вартість звичайної золотої каблучки, а тепер уявіть, що таких треба виготовити 10 штук для початку, і каблучка — це лише один виріб з багатьох. 

Потім труднощі нас не залишили, але вони просто змінились. Приходить розуміння, що це не просто цикл «створити гарну прикрасу, виставити її в інстаграм і продати». Це стратегія, розвиток бренду. Але розпочинали ми саме так — ніяких знань, як вести професійний бізнес, звісно, у нас не було. Ми все робили інтуїтивно.

Які цілі та місія бренду? А також у чому його унікальність?

Зараз у нас основна ціль — це познайомити якомога більше українців з нашим брендом та розвивати rimmart і надалі. Також плануємо виходити за межі України — ми якраз перебуваємо на старті цієї задачі.

Наша місія — це сподобатись навіть тим, хто не носить прикраси. Ще 4 роки тому авторських брендів ювелірних виробів в Україні було досить мало, не беручи до уваги масмаркет. Тому від самого початку нашою місією було створити унікальні прикраси з моїм баченням, особливо із золота. Я завжди була в пошуку крутої золотої прикраси. Вважаю, що цю місію ми виконали, виконуємо і будемо виконувати. 

Що можна побачити на мудборді колекції rimmart?

Частіше за все натхнення для нових прикрас у меня зʼявляється під час просмотру цікавих дизайнів меблів, архітектури та незвичних форм і деталей в інтерʼєрі. Напевно, це повʼязано з тим, що за професією я дизайнер інтерʼєру і завжди звертаю увагу на красиві деталі в таких просторах. 

rimmart

Де б ви хотіли продаватися?

Ми завжди шукаємо в Україні нові цікаві простори, де можна викласти наші прикраси. Зараз у планах виходити потроху і на міжнародні ринки. 

Що допомагає вам прогнозувати успішність нової колекції?

Для нас важливо витримати індивідуальність кожної нової прикраси. Власне, для мене це відбувається більш інтуїтивно та вже беручи до уваги весь мій особистий досвід. 

Скільки часу у вас йде на створення кожної колекції — від задуму до її втілення?

Я весь час придумую нові прикраси, адже ідеї приходять до мене в будь-який момент. Якщо говорити про весь процес від ідеї до втілення, то це зазвичай 2-3 місяці, якщо все йде за планом. Наприклад, остання колекція Balance у нас перероблялась аж 3 рази, тому що в процесі створення виробів виникло багато складностей.  

У чому полягає ваш підхід до виробництва і дизайну?

У виробництві важливий контроль. В ювелірній галузі це один із найважливіших моментів, тому що всі вироби робляться вручну. Ми намагались налагодити процес від самого початку, але все одно в будь-який момент щось може піти не за планом, і це може на якийсь час загальмувати робочий процес. Це буває вкрай рідко, але буває.

Ми завжди намагаємося створювати в кожній колекції універсальні прикраси. Це стосується як дизайну, так і вартості. Ми прагнемо, щоб наші вироби були різноплановими — і для повсякденного життя, і для вечірнього образу. І у нас завжди є вибір для будь-якого бюджету, навіть для прикрас з однієї колекції. 

Розкажіть про роботу бренду сьогодні — як війна вплинула на виробництво та команду?

Ми вже увійшли в той ритм роботи, який був до початку повномасштабного вторгнення. Прикраси — це не товар першої необхідності, але, коли ми отримали перше замовлення в кінці березня 2022 року, це було таким дзвіночком для нас, щоб ми почали відновлювати продаж прикрас, які були в наявності. Завдяки попиту виробництво почало потроху працювати з початку травня. Ми все ж таки ризикнули відновити бізнес і, звісно, не пошкодували.

Які плани бренду на найближчий рік? Чи можна взагалі зараз будувати якісь плани?

Не мати планів — це не про бізнес. Ми завжди займаємось розвитком компанії та не залишаємо наших клієнтів без постійного оновлення асортименту прикрас. До кінця року плануємо збільшити кількість офлайн-локацій, де можна виставити нашу продукцію. А якщо говорити про глобальні плани — це особистий офлайн-шоурум. 

Про моду 

Які 5 трендів сезону весна-літо — 2023 ви можете виділити? 

Нині одними з найбільш актуальних трендів є масивні прикраси та яскраві кольори. Нова колекція rimmart — Balance саме про це. До неї увійшли сережки-трансформери, деталі яких можна обирати залежно від настрою, вони інкрустовані фіанітами яскравих кольорів: смарагдового, багряного й василькового. Золоті прикраси, на мій погляд, поза трендами. Тому ми завжди намагаємось створювати ювелірні вироби, які будуть актуальними дуже довгий час.

Головна покупка сезону (вона ж — вигідна інвестиція у гардероб). 

Я завжди любила комфорт, і для мене дуже важливо кожен сезон обирати нову пару комфортного взуття. Цього сезону я віддала перевагу Birkenstock Boston.

Які трендові кольори цього сезону ви можете назвати?

Не можу сказати, що я завжди слідкую за трендами, але для мене, скільки я себе памʼятаю, чорний колір був актуальним завжди. Чорний — це must have. 

rimmart Римма Ушакова

Ким в індустрії моди ви надихаєтеся і чому?

Якщо говорити про ювелірну індустрію, то це Eera, Charlotte Chesnais, Tabayer, Le Gramme, Completedworks.

На яких жінках ви б хотіли бачити прикраси rimmart?

Олена Зеленська, Zoë Kravitz, Tina Kunakey, Dua Lipa, Cameron Diaz, Naomi Watts. 

Джерело: elle.ua