Новини

Christie’s продав обручку з блакитним діамантом за $43,7 млн

Аукціонний будинок Christie’s під час торгів “Чудові коштовності” (Magnificent Jewels) 7 листопада продав обручку з блакитним діамантом Bleu Royal за 39,5 млн швейцарських франків ($43,7 млн).

Каблучка з платини та рожевого золота прикрашена двома діамантами по 3 карати, а також блакитним діамантом грушоподібного огранювання масою 17,63 карата. Це найбільший блакитний діамант, який коли-небудь виставлявся на торги.

Крім видатних розмірів, камінь ідеальної форми “груша” демонструє найвищі гемологічні показники: бездоганну чистоту (Internally Flawless) та насичений фантазійний відтінок Fancy Vivid Blue.

Christie's продав обручку з блакитним діамантом за $43,7 млн (фото)

За інформацією аукціонного будинку, останні півстоліття дорогоцінний камінь знаходився в одній приватній колекції та був виставлений на торги вперше. 

Прикраса оцінювалася аукціонним будинком у $50 млн, однак була продана менш ніж за $44 млн. За словами глави міжнародного ювелірного відділу Christie’s, це все одно “величезна сума грошей, враховуючи те, що відбувається сьогодні у світі”.

Діаманти блакитного кольору – з’являються завдяки наявності у кристалічній решітці атомів бору – самі по собі неймовірно рідкісна знахідка, тим паче такі великі та чисті екземпляри, як Bleu Royal. За більш ніж 250-річну історію Christie’s на торги виставлялися лише три ограновані блакитні алмази вагою понад 10 каратів.

Christie's продав обручку з блакитним діамантом за $43,7 млн (фото)

Тепер Bleu Royal входить до десятки найдорожчих прикрас, проданих на Christie’s, але рекорд вартості серед блакитних діамантів, як і раніше, належить “Синіві Оппенгеймера”: камінь смарагдового ограновування, що колись належав серу Філіппу Оппенгеймеру, главі De Beers, продали за $57,5 млн на торгах Christie’s у травні 2016 року.

Питома вартість Oppenheimer Blue (тобто ціна одного карата) становила $3,9 млн. У порівнянні з цими цифрами Bleu Royal показує скромні $2,5 млн за карат.

Джерело: podrobnosti.ua